Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.
 

Kategorie

Prohlédnuté produkty

KVARTA - 5 g

3411

tetraploidní, k rychlení i pro pole

Skladem

18,87 Kč

Přidat do seznamu přání

Kolekce "NEJ". Raná až poloraná tetraploidní odrůda s univerzálním využitím. Bulvičky jsou tmavě červené barvy,  ploše kulovité až kulovité, s tupě špičatou bází, matně bílou barvou dužniny a s tlustou pokožkou. Má velmi dobrou odolnost proti praskání bulviček, proti vybíhání do květu i proti houbovatění dužniny.  Lze ji doporučit pro rychlení i pro jarní a podzimní pěstování ve volné půdě.

Termín "tetraploidní" označuje odrůdu se zdvojeným počtem chromozomů. Tetraploidní jsou např. všechny řepky a mnohé okrasné rostliny s velkými květy. Tetraploidie je přirozeně se vyskytující fenomén, nejedná se o genovou manipulaci. Tetraploidní genotypy se vlastnostmi blíží hybridům, plody nebo květy jsou větší, rostliny mohutnější a odolnější k stresu či předčasnému vykvétání.

23 dalších produktů ve stejné kategorii: