Kategorie

Směsi trvalek Počet produktů: 8

Latinsky: Směsi trvalek
Slovensky: Zmesi trvalek

Směs květin pro skalky – výška 15 – 35 cm. Rozkvetlá louka – směs lučních květin a trav v poměru 1 : 3. Směs sukulentů – směs sukulentních rostlin a kaktusů různých tvarů a velikostí. Směs vysokých trvalek – směs vyšších trvalek pro smíšené trvalkové záhony.

Směs květin pro skalky (kód 9950) – výška 15 – 35 cm. Zastoupené druhy: Alyssum, Arabis, Aubrietta, Campanula, Cheiranthus, Linum, Dianthus, Silene, Viola, aj.

výsev

únor – duben; skleník, pařeniště; 15 – 18 °C                                                         

výsadba

červen – červenec ve sponu 25 x 25 cm

termín kvetení

duben – červen

Rozkvetlá louka (kód 9988) – směs lučních květin a trav v poměru 1 : 3, vhodná na slunná místa i do mírného polostínu, pro vlhčí i sušší půdy, směs poskytující druhovou pestrost přírodních kvetoucích luk. Vyséváme brzo z jara na pozemek zbavený vytrvalých plevelů. Závlaha je vhodná, ne však nutná. V průběhu prvního roku sečeme ve výši 4 – 5 cm pro odstranění rychle rostoucích plevelů. Seč opakujeme v 1. roce podle potřeby jednou za 2 týdny až 1 měsíc, v plném květu je louka od 2. roku pěstování. Po odkvětu posekejte, louka pak znovu vykvete během srpna až září.

přímý výsev

březen – duben                                                                                                            

termín kvetení

červen – srpen

osevní plocha

3 g na cca 3 m2

výška 

30 – 100 cm

Směs sukulentů (kód 9987) – směs sukulentních rostlin a kaktusů různých tvarů a velikostí. Vyséváme do speciálního substrátu ve složení: 1/3 kompost, 1/3 písek, 1/3 rašelina. Po vzejití přepikýrujeme a následně vysázíme do květináčků. Rostliny se uplatní při výzdobě bytů.

výsev

březen – květen; skleník, pařeniště; 18 °C                                                      

předpěstování

2 – 3 měsíce; 12 – 16 °C

výsadba

květen – červenec, spon 20 x 15 cm

vegetace

celý rok

výška  

5 – 20 cm

Směs vysokých trvalek (kód 9989) – směs vyšších trvalek pro smíšené trvalkové záhony. Vysévejte brzo z jara ve skleníku, přepikýrujte a vysazujte od května. Je možný i přímý výsev pozdě na podzim, semena vyklíčí zjara následujícího roku. Zastoupené druhy: Delphinium cultorum, Centaurea macrocephala, Liatris spicata, Chrysanthemum maximum, Lychnis chalcedonica, Helenii hoopesii, Agastache anisata, Achilea filipendula, Gaillardia grandiflora, Aquilegia hybrida, Digitalis purpurea, Echinacea purpurea

výsev

únor – březen, skleník, pařeniště; 18°C (přímý výsev – říjen – listopad)

předpěstování

2 – 3 měsíce; 12 – 16 °C

výsadba   

květen, spon 40–60 × 40–60 cm

termín kvetení

červen – říjen

výška    

80 – 150 cm

Více informací
Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek