Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.
 

Kategorie

Endivie (štěrbák) Je zde 1 produkt.

Latinsky: Cichorium endivia L.
Slovensky: Čakanka štrbáková

Latinsky: Cichorium endivia L.
Slovensky: Čakanka štrbáková

HTS    1,2 – 1,5 g
spon         30 x 35 cm

V našich podmínkách je pěstována endivie kadeřavá. V Itálii je považována za nezbytný doplněk každého zeleninového salátu, zvláště proto, že díky obsahu intybinu povzbuzuje chuť k jídlu. Všechny endivie vytváří velké hlávky, které stále houstnou a vnitřní část je proto vybělena a je nejlahodnější. Rostlina je bohatá na obsah minerálních látek.
Obdobně jako ostatní saláty a čekanky, potřebuje endivie hlubokou a propustnou humózní půdu, dobře zásobenou živinami, nejlépe z kompostů. Štěrbák je rostlinou krátkého dne, vyséváme jej od 15. června do začátku července. Výsevy provedené před 15. červnem často vybíhají do květu, pozdější nestačí narůst.

 

 

kultura

výsev

výsadba

dnů

spon cm

ENDIVIE

podzimní

15.6.-10.7.

10.7.- 1.8.

90-110

35x35

 

Zobrazit popis
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky

Články

Endivie - štěrbák

Endivie - štěrbák

U nás se s ní zatím setkáme málokdy. Štěrbák zahradní neboli endivie (Cichorium endivia) je příbuzný čekanky s listy podobnými salátu. Národy jižní...
Přečíst dál