Kategorie

Reveň Je zde 1 produkt.

Latinsky: Rheum rhabarbarum L.
Slovensky: Rebarbora

Rebarbora je víceletá rostlina. Na jaře vyrůstají dlanité listy, jsou dlouze řapíkaté (až 0,4 m), barvy zelené až červené. Reveň není náročná na podnebí ani polohu. Nejlépe se jí daří v půdách středně těžkých, hlubokých, bohatých na vápník. Brzy raší, a proto jí vyhovuje teplá, chráněná poloha. Na stanovišti vydrží až 10 let.


Před výsadbou na podzim půdu hluboko zkypříme a zapravíme chlévský hnůj v dávce 6 kg/m2. Před založenímkultury pozemek vyhnojíme do zásoby minerálními hnojivy. Osivo vyséváme do řádků vzdálených 0,3 m, rostliny vyjednotíme a pěstujeme až do příštího podzimu. Sazenice vysazujeme na jaře začátkem dubna ve sponu 1,2 x 1 m. Sázíme tak, aby byl růstový vrchol asi 5 – 6 cm pod povrchem půdy.

Se sklizní začínáme ve třetím roce po výsadbě. V dubnu až v červnu vylamujeme listové řapíky. Nejvyšší výnos je v pátém až sedmém roce po výsadbě a to 1–2 kg z každé rostliny.

Hnojení chlévský hnůj 6 kg/m2

HTS 13-15g / 1 000 semen

Více informací
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky

Články

Na záhonu se něco klube...

Na záhonu se něco klube...

Bylo to kulaté, červené, velikosti většího pinpongového míčku. Vypadalo to jako balónek od sousedovic dětí. Moc nechybělo, abych to neodkopnul......
Přečíst dál