Kategorie

Bazalka pravá Počet produktů: 18

Latinsky: Ocimum basilicum L.
Slovensky: Bazalka pravá

Bazalka pravá je keříčkovitě rostoucí letnička s výrazně aromatickou natí. Odedávna se pěstuje jako kořeninová, léčivá i medonosná rostlina. Semena vyséváme v březnu až dubnu na povrch substrátu a lehce přihrneme. Bazalka má ráda živnou, humózní zeminu namíchanou s rozloženým hnojem. Pozor – mladé rostlinky v příliš hustých výsevech zahnívají.

Vysazujeme v květnu na chráněné místo s plným sluncem. Pravidelně přihnojujeme a denně zaléváme. Pro vytvoření kompaktní, bohatě olistěné a rozvětvené rostliny je vhodné zaštipovat kvetoucí výhony. Čerstvou nať můžeme sklízet po celou vegetační dobu, pro sušení sklízíme nať na počátku kvetení a sušíme při teplotě do 35°C, pro zachování typické vůně i chuti však doporučujeme čerstvé, jemně nasekané listy bazalky naložit do olivového oleje. V kuchyni se používá do salátů, mletých mas a rybích pokrmů, do aromatických octů. Čaj povzbuzuje trávení a pomáhá u zánětů horních cest dýchacích.

počet semen v gramu900
výsevbřezen - duben, skleník, 15-18 °C
přímý výsevkvěten
výsadbakvěten ve sponu 25 x 25 cm
sklizeň listůčerven - září                                        

 

 

Více informací
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 18 položek

Články

Bazalka není jenom jedna

Bazalka není jenom jedna

Bazalka provází člověka již několik tisíc let. Je zajímavé podívat se na její latinské jméno Ocimum basilicum. Rodové jméno Ocimum pochází z...
Přečíst dál