Rudbeckia TOTO LEMONTřapatky (rudbékie) u nás nepatří k nejoblíbenějším letničkám. Je to ale škoda, tato květina se svou nenáročností, bohatostí a délkou kvetení rádí hned za aksamitníky, daleko před bezpočet jiných známějších letniček. Možná je handicapem rudbékií malá variabilita v barvě – květy jsou převážně ve žlutých a bronzových odstínech. V posledních letech byla ale vyšlechtěna celá řada krásných odrůd. Dejte jim šanci.

Rudbeckaia GLORIA DAISYGLORIA DAISY nese na vysokých květných stoncích žluté květy s tmavým středem. Rostlina je mohutná, sezdarvým listem, bohatě kvetoucí.


 


Rudbeckia TOTOOdrůda TOTO je trpaslíkem mezi třapatkami, i proto jsme její semínka zařadili do kolekce MINI ZAHRÁDKA. Rostliny dosahují výšky pouze 30 cm a jsou vhodné na okraje záhonů i do nádob na balkóny a terasy. Odrůda je nabízena ve směsi TOTO LEMON (citronově žlutá), TOTO GOLD (zlatožlutá) a TOTO RUSTIC (mahagonové odstíny).

Pěstování rudbékií je jednoduché - semena vyséváme v březnu, předpěstování sadby trvá 2 měsíce. Na záhon rostliny vysazujeme v polovině května a pro rudbékie vybereme plně osluněné místo - jejich zlaté květy milují slunce.

Třapatka TOTOMINI rudbékie jsou výborné do sesazovaných truhlíků, vyzkoušejte modrožlutou kombinaci a vysaďte rudbékii TOTO spolu s nízkým modrý nestařcem, lobelkou nebo všelichou, žlutá vitálka může přepadat přes okraj truhlíku.

  

CHERRY BRANDYNovinkou letošního roku je tmavě červená třapatka CHERRY BRANDY. Bohatě větvená, 50 –  60 cm vysoká rostlina nese množství velkých, sametově červených květů s tmavým středovým terčem. Kvete od konce června až do zámrazu.
Její pěstování je jednoduché - semena vyséváme v březnu, předpěstování sadby přibližně trvá 2 měsíce. Na záhon rostliny vysazujeme v polovině května. Vyberte pro CHERRY BRANDY plně osluněné místo -  slunce miluje.