porZdravý, silný pórek je chloubou každého zahrádkáře a radostí pro každou hospodyňku v kuchyni. Co ale udělat proto, abychom toho dosáhli?
Pór je rostlinou náročnou na živiny, proto pro něj vyberte na zahradě úrodný, dobře vyhnojený záhonek ve „staré síle“. Obvykle pěstujeme pórek ve druhé trati, nejlépe mu vyhovuje neutrální půdní reakce.
Založení porostu je základem našeho budoucího úspěchu. Když chcete mít letní pórek ke sklizni v průběhu prázdnin, nemůžete jej vyset přímo na záhon koncem dubna, prostě nedoroste. Musíte mu natáhnout vegetační sezónu do jara - předpěstujte si sadbu z únorových výsevů, v bedýnkách nebo sadbovačích. Silnou, zdravou sadbu můžete vysazovat již v dubnu.
 

SATROAGORSKI KAMUSSTAROZAGORSKI KAMUŠ je letní pór pro sklizeň od srpna do října. Vyniká vyběleným stvolem dlouhým až 50 cm. Vegetační doba od výsevu je 170 - 180 dní.
Podzimní pórek můžete vyset přímo na záhon koncem března a v dubnu, budete jej mít ke sklizni od září do listopadu.


GIGANTE SUIZO (dříve PRELINA) je rychle rostoucí, vzrůstná odrůda, umožňující velmi ranou sklizeň. Dobře reaguje na přirychlování pod fólií. Vyznačuje se velmi dlouhou bílou částí stonku (asi 22 – 25 cm). Má rychlý vývoj a vysoké výnosy, lze jej pěstovat ze sazenic i z přímých výsevů.


porGOLEM je maxi pórek z MAXI kolekce. Je to poloraná odrůda vhodná pro pozdní letní a ranou podzimní sklizeň s vegetační dobou od výsevu do sklizně 155 – 165 dní. Pro vypěstování výstavních rostlin doporučujeme předpěstovat sadbu z lednových až dubnových výsevů.
Zimní pór vysévejte přímo na záhon v květnu až červnu. Po vzejití a zesílení sazenice protrhejte nebo rozsaďte. U tohoto typu můžete počítat se sklizní od listopadu. Nejsilnější růst má ale brzy zjara následujícího roku, tehdy dorůstá a mohutní. Březen a duben je obdobím, kdy můžete po dobré zimě sklízet výstavní pórky.


ELEFANT  je rychle rostoucí odrůda vhodná k přezimování na poli a sklizeň od časného jara. Rostlina vysoká 65 - 85 cm má  rozkladité, tmavě zelené, silně ojíněné listy. Vegetační doba je 180 - 200 dnů.