Letos jsme se vrhli na MAXI. Tedy na MAXIrajčata. Ne že by nám ta drobná třešňová nechutnala, stále jsou našimi favority. Na SWEET APERITIF nebo ROSELLU prostě nedám dopustit.
Ale ptali jste se nás po velkých rajčatech na kečupy. Keříčkových je hodně, ale těch tyčkových poskrovnu. Tak jsme se podívali, co je kde „po světě“ a vyzkoušeli je u nás doma ve foliovníku. Zkoušeli jsme je již i léta minulá, takže jsme přehled měli, letos jsme se na ně ale skutečně soustředili. A zde jsou výsledky, odrůdy, které jsou již v nabídce a můžete si je objednat. Nedávali jsme jich tam 10, to nemá cenu. Vybrali jsme ta, která považujeme za nejlepší. Všechna jsou tyčková!

BIG MAMA F1 je jméno té první novinky. A je to skutečně BIG MAMA, velká, kyprá, usměvavá. To jméno nemá chybu a to rajče také ne. Plody jsou až 250 gramů těžké, masité, krásně vybarvené. Na kečupy, salsy, omáčky... tam kde jste používali až dosud rajčata keříčková. BIG MAMA je ale tyčková! Plodná, hladká, lesklá, krásná. A chutná. I za čerstva, nejenom na zpracování.

BIG MAMA F1

BIG MAMA

BIG MAMA

BIG MAMA 4

BIG MAMA F1 rajče

Nezapomeňte na začátku nasazování plodů na postřik vápníkem, podlouhlé plody jsou vždy citlivější na jeho nedostatek. Černání špiček plodů se může u rajčat objevit hlavně za vysokých teplot při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Kalkosan, Kalkosol, Wuchsal sus Kalcium jsou hnojiva, která můžete použít.

Tou druhou rajčatovou novinkou, kterou máme pro vás v šuplíku připravenou, je ORANGE WELLINGTON F1. Velký "biftek" zrající do sytě oranžové barvy. Chutný na druhou. Já prostě ta oranžová rajčata miluji. Nepraská. A je tak výnosný, že se nám první plně zaplozený vijan utrhnul od stonku. S tím jsem se ještě u rajčat nesetkal...

.ORANGE WELLINGTON

Dlouho jsem měl za favorita mezi velkými oranžovými rajčaty SUMMER CIDER. Je to ale stará odrůda, chuťově výborná, bohužel se slabším výnosem. Jestli hledáte chutné a úrodné biftekové rajče, ORANGE WELLINGTON bude dobrá volba.

rajče ORANGE WELLINGTON F1

ORANGE WELLINGTON

GIGANTOMO obří biftekové rajče dorůstající hmotnosti 700 – 1000 g. Plody překvapí nejenom velikostí, ale i plnou chutí a bohatým aromatem. Odrůda vhodná na záhon i do fóliových krytů. Dodržujte vyrovnaný vláhový režim, předejdete tak praskání plodů. U této odrůdy stále čekáme na osivo, mělo by být počátkem listopadu.

GIGANTOMO

GIGAMTOMO sáček

BIG MAMA F1, ORANGE WELLINGTON F1 a GIGANTOMO jsou v barevných sáčcích a najdete je j na prodejnách v Čechách i na Slovensku. A na Moravě a ve Slezsku také