Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.
 

Kategorie

Prohlédnuté produkty

ZITA - 5 g Zobrazit větší

ZITA - 5 g

4945

Nedostupné

11,74 Kč

Přidat do seznamu přání

Jednoletá teplomilná bylina s kolénkatým načervenalým stonkem 0,5-1,2 m vysokým, který se v horní třetině silně větví. Květy jsou drobné, bílé či narůžovělé, seskupené v květenstvích po 7-9 kvítcích. Pohanka vytváří na jedné rostlině velké množství květů. Délka kvetení na výsušných písčitých půdách je 28 dní, hustota porostu a vyšší úrodnost půdy prodlužuje kvetení. Vegetační doba růstu pohanky trvá od 99 do 120 dnů.  Plodem je trojboká nažka připomínající bukvici. Nerovnoměrné kvetení a nestejnoměrné dozrávání způsobuje, že je třeba sklízet v době, kdy dvě třetiny nažek jsou zralé, tj. plně vybarvené (hnědě či šedě). Pohanka je náročná na vláhu.

 

Léčebné využití : prospívá cévám; zmírňuje potíže s křečovými žílami; snižuje riziko trombózy, infarktu a mozkové  mrtvice; snižuje hladinu cholesterolu; ovlivňuje příznivě hypertenzi; má příznivé účinky při žaludečních a dvanáctníkových vředech; příznivě působí na bolesti hlavy i nechutenství.