Kategorie

Prohlédnuté produkty

TRINIDAD YELLOW 7 POT - 10 ks

DS2525

Capsicum chinense, žlutý analog odrůdy TRINIDAD SCORPONION, 1.100.000 SHU

Nedostupné

34,35 Kč

Přidat do seznamu přání

Pro milovníky barevných variací máme i odrůdu TRINIDAD YELLOW 7 POT. Plody jsou stejného tvaru jako u TRINIDAD SCORPION, jsou ale ve zralosti krásně sytě žluté. V pálivosti za svým bratříčkem nezaostává.

Upozornění:výše uvedené papriky jsou skutečně pálivé. Silně pálí šťáva, hlavně placenta a žilky, ale i semena. Dávejte velký pozor při manipulaci se semeny i s plody. Pro jistotu používejte gumové rukavice. Šťáva z plodů může způsobit podráždění kůže, nesahejte si rukama do očí. Zabraňte styku plodů i semen s dětmi. Upozorněte na tyto skutečnosti i ty, kterým v době vegetace plody poskytnete.

Rostlina papriky capsaicin prakticky neobsahuje. Proto je manipulace s rostlinami i neporušenými plody poměrně bezpečná.

Capsaicin nepůsobí žádné popálení, pouze se váže na receptory bolesti ve vašich ústech, žaludku, nose... Váš mozek toto podráždění vyhodnotí jako bolest a aktivuje obranné mechanismy - pocení a slzení s cílem "agresora" vyplavit.

Nejjednodušším opatřením při problémech je mléko a mléčné výrobky. Bílkovina casein, které obsahují, ruší vazbu mezi capsaicinem a receptory bolesti.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: