Kategorie

Prohlédnuté produkty

7 POT - 7 POD - 10 ks

DS2465

C. chinense, 250.000 - 500.000 SHU

Skladem

39,50 Kč

Přidat do seznamu přání

Jedna z kulturních paprik z druhu Capsicum chinense, u kterých není jasný původ. Pravděpodobně vyšlechtěna, nebo spíš vybrána, v relativně nedávné době. Vysoce úrodná, nenáročná, spolehlivá. Traduje se, že je tak ostrá, že jedn plod stačí na 7 hrnců chilli con carne - odtud náezv 7 POT - 7 POD.

Všechna semen chilli pěstujeme v techické izolaci, která brání cizosprášení hmyzem. Snažíme se, aby semena chilli, která od nás dostanete byla maximálně odrůdově čistá.

Upozornění: výše uvedené papriky jsou skutečně pálivé. Silně pálí šťáva, hlavně placenta a žilky, ale i semena. Dávejte velký pozor při manipulaci se semeny i s plody. Pro jistotu používejte gumové rukavice. Šťáva z plodů může způsobit podráždění kůže, nesahejte si rukama do očí. Zabraňte styku plodů i semen s dětmi. Upozorněte na tyto skutečnosti i ty, kterým v době vegetace plody poskytnete.

Rostlina papriky capsaicin prakticky neobsahuje. Proto je manipulace s rostlinami i neporušenými plody poměrně bezpečná.

Capsaicin nepůsobí žádné popálení, pouze se váže na receptory bolesti ve vašich ústech, žaludku, nose... Váš mozek toto podráždění vyhodnotí jako bolest a aktivuje obranné mechanismy - pocení a slzení s cílem "agresora" vyplavit.

Nejjednodušším opatřením při problémech je mléko a mléčné výrobky. Bílkovina casein, kterou obsahují, ruší vazbu mezi capsaicinem a receptory bolesti.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: